Staňte se součástí proměn v zámeckém areálu Nemilkov

Zážitkový pobyt na zámku, kterému se navrací život.

Prodloužený víkend prožijete ve stylově zařízeném a plně vybaveném apartmánu a zároveň můžete nahlídnout „pod pokličku“ obnovy zámku i zámeckého areálu.

-          Ubytování pro dva v apartmánu 1+1 se snídaní - plně vybavená kuchyň, obývací pokoj s ložnicí, sprchový kout a WC je schováno v zabudované skříni 😊, TV, wifi, vlastní parkování, venkovní posezení či grilování, občerstvení na nádvoří, procházky po okolí – 2km hrad Velhartice

-          Délka pobytu pátek–neděle

-          Součástí pobytu je soukromá komentovaná prohlídka zámku s majitelem, dostanete se i do prostor pro běžné návštěvníky nepřístupných, dle osobních požadavků a za příplatek lze i připravit slavnostní večeři v barokním tanečním sále.

-          Cena 5000 Kč

 

 

 

Přiblížení proměn v Nemilkovském zámeckém areálu:

Tlustou čáru za svým životem v Praze udělali Markéta Kaplanová, bývalá trenérka plavecké reprezentace, a její manžel Michal, realitní makléř, když na podzim roku 2016 koupili zámek v Nemilkově na Klatovsku. Přestěhovali se do podhůří Šumavy a spolu se svými blízkými započali proměňovat zámek a navracet mu jeho někdejší krásu. Není to ale lehké. Na celkovou obnovu zámku a jeho okolí se budou muset podílet i budoucí generace.První roky se pouze vyklízelo. Po hospodaření MNV a JZD bylo vše zpustlé a neudržované. Prvním úkolem bylo obnovit všechny střechy, aby se zabránilo dalšímu chátrání. Bývalému, dobře prosperujícímu hospodářskému poplužnímu dvoru, dnes už nepatří ani jedem metr čtvereční zemědělské půdy, zato ho pokrývá téměř jeden a půl hektaru střech :-) Pracuje se nejen na střechách, ale i všude kolem. Některé vnitřní prostory zámku dnes již vypadají opravdu reprezentativně. Vítací salón s krbem, historická kuchyň, ložnice bývalých majitelů paní a pana Schreinera. Ostatní prostory jsou zatím v rukou řemeslníků a restaurátorů. Zámecká „schreinerovská“ kaple či taneční sál s barokním salónkem. Plány a sny jsou veliké. Jednou by tady mělo být více apartmánů pro ubytování, restaurace s pivovarem, cukrárna, řemeslná výroba, cyklopoint se zázemím pro cyklisty. Už je rozjetý projekt cyklostezky mezi Nemilkovem a Velharticemi, která povede pod zámkem.

Přijeďte a uvidíte, těšíme se na vás 😊

Kaplanovi a Hagerovi

 

https://www.zamek-nemilkov.com/cs

https://www.facebook.com/ZamekNemilkov

https://www.youtube.com/channel/UCpVRtamomG5rev2Ss3r7ucQ

https://www.instagram.com/zameknemilkov/

 

 

 

  • Telefon: +420 724 048 255
  • Email: kontakt@zamek-nemilkov.com

Zámek Nemilkov
Nemilkov 1
Velhartice
Czech Republic