Den řemesel Chanovice

V sobotu 6. července 2019 měli zájemci o tradiční řemesla možnost se již po sedmnácté setkat s jejich mistry.

V Chanovicích se uskutečnil další ročník Dne řemesel, jehož smyslem je představit řemeslnou, lidově řemeslnou a podomáckou výrobu, která se zachovala nebo revitalizována především na území Plzeňského kraje.

Základním cílem přehlídky je, aby řemeslník aktivně a tvůrčím způsobem předvedl své dovednosti, ukázal své výrobní postupy, popřípadě umožnil návštěvníkům, aby si zkusili některé základní dovednosti. Je samozřejmé, že výrobky si mohou návštěvníci zakoupit, ale hlavně jde o to, je předvést v jejich původní technologické čistotě. Den řemesel je koncipován i jako společenská událost, na které se nejen setkávají známí a získávají se nové kontakty, ale její nedílnou součástí jsou i vystoupení kapel různých žánrů, šermířských skupin, akce pro děti a další.

Pokud se vám letos nepodařilo se podívat do Chanovic, tak se můžete těšit na 18. ročník, který se koná většinou první červencový víkend v příštím roce.

Jestli se vám tento termín zdá příliš vzdálený, tak máte možnost prakticky celoročně navštívit v areálu chanovického zámku Galerii Nositelů tradic lidových řemesel. Zde se seznámíte s výrobky všech oceněných tímto titulem, který propůjčuje ministerstvo kultury. Ke dni konání letošního Dne řemesel jich bylo sedmdesát čtyři.