Partneři

Eurocamp Běšiny s celoročním provozem nabízí nejen strávení příjemné dovolené s možností výletů do oblasti západní a střední Šumavy, ale i pořádání školení, školních výletů a ubytování při zájezdech nebo sportovních akcích. Vhodné je využití i pro školu v přírodě
Přátelé Mouřence jsou skupinou lidí, kteří chtějí i prakticky naplnit myšlenku, že Mouřenec je místo, kde se potkávají lidé dobré vůle.
Zážitková keramická dílna v Dlouhé Vsi.
Poskytuje informace o zajímavostech, ubytování a kulturním i sportovním vyžití ve městě a okolí. Zabývá se prodejem publikací, pohlednic, map a turistických průvodců. Zajišťuje zprostředkování průvodcovských služeb. Nabízí přehled kulturních a sportovních akcí.
Město ležící v údolí Otavy v Horažďovické pahorkatině. Horažďovice byly založeny roku 1279 na místě starší osady, připomínané roku 1251 pod hradem Práchní při obchodní stezce.
Horažďovické Městské informační centrum se nachází v areálu zámku.
Slogan Zážitky u nás charakterizuje aktivity této cestovní kanceláře.
Naše firma Klatovská dopravní společnost s.r.o. byla založena v roce 2008.
Místní akční skupina Pošumaví, zájmové sdružení právnických osob bylo založeno jako právnický subjekt dne 18.3.2004. Koncem roku 2014 se sdružení transformovalo na zapsaný spolek a v roce 2015 získalo certifikát Českého systému kvality služeb ministerstva pro místní rozvoj.
Tvorba www aplikací pro města, obce, instituce, firmy, ubytovatele. Provoz regionálního informačního serveru ŠumavaNet.CZ. Držitel Zlatého erbu za nejlepší regionální server České republiky. Mediální spolupráce, internetová reklama.
Obecně prospěšná společnost Úhlava je nestátní nezisková organizace založená čtyřmi právnickými a dvanácti fyzickými osobami v roce 2001. Vznikla zápisem do rejstříku obecně prospěšných společností dne 6. dubna 2002. Hlásí se k tradicím Úhlavy, spolku akademiků pro Pošumaví. Svojí činností se snaží navazovat na aktivity, které tento spolek vyvíjel v minulém a předminulém století nejen na Klatovsku, ale i v dalších regionech jihozápadních Čech.
HolidayPark Mlázovy je historický areál venkovského zámečku Mlázovy, který se nachází v jihozápadních Čechách nedaleko města Sušice.
První ukázková přírodní zahrada v Plzeňském kraji s certifikátem.
„Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně“, praví staré arabské přísloví. Přijďte si pravdivost těchto slov vyzkoušet na vlastní kůži. Jezdecká stáj Dvora Krutěnice nabízí nezapomenutelné zážitky pro děti i dospělé, jezdce i úplné začátečníky.
V devadesátých létech stály u silnice ve vesnici Jiřičná chátrající historické objekty a dnes tam najdete krásně zrekonstruované rekreační sportovní areál Outline Centrum.
Hotel Pavlíček se nachází na náměstí v Plánici proti radnici.
Trochu neprávem turisticky zapomenuté území v těsné blízkosti Klatov nabízí celou škálu přírodních i historických zajímavostí. Najdete zde vedle sebe muzeum "Českého Edisona" Františka Křižíka, vzpomínku na poslední dny Josefa Kajetána Tyla, přírodní park, sportovní vyžití v nově vybudovaných areálech i přírodních koupališť nebo monumentální kostel K.I. Dienzenhofera. Přijeďte si odpočinout na Plánicko, najdete zde hotely, penziony i autokempy.
Hora Prácheň a Prácheňský hrad daly název historickému kraji a název Prácheňsko dnes nese i sdružení 35 obcí se sídlem v Horažďovicích založené v roce 2001. Geografický prostor vymezený územní působností členských měst a obcí zájmového sdružení právnických osob Prácheňsko se nachází v jihozápadní části Plzeňského kraje.
První písemná zmínka o obci je z roku 1352.
Obyvatelé regionu ARBERLAND - BAVORSKÝ LES jsou již od dávných dob úzce spojeni se svým domovem. Dalo by se říct, že žijí lesem, kterému říkají „Woid“ (z německého slova „der Wald“ nebo-li „les“) a mají k němu zvláštní citové pouto. Oni sami se označují za „Waidler“ (česky „obyvatelé lesa“).
Penzion Splněný sen se nachází na polosamotě obklopené šumavskými lesy nedaleko středověkého královského hradu Kašperk.
Mikroregion Střední Pošumaví, jak už název napovídá, zahrnuje rozsáhlé území šumavských podhůří a svou částí zasahuje i do CHKO a NP Šumava. Celá oblast je přírodně velmi cenná a turisticky atraktivní.
Turistická oblast Šumavsko pokrývá oblast Prachaticka, Vimperska, Volarska a jihočeskou část Šumavy.
Nabízíme celoroční ubytování ve čtyřech romantických apartmánech, v historické budově po rekonstrukci dokončené v roce 2015.
Na svět krásný pohled z koně, krásnější je z lodě
Pivovar byl otevřen na podzim roku 2014. Prvním pivem čepovaným v místní restauraci byla polotmavá dvanáctka.
Hrad Švihov nechal zbudovat na konci 15. století královský sudí Půta Švihovský, jeden z nejvýznamnějších mužů rodu Rýzmberků.
Společnost zabývající se prodejem regionálních zemědělských a potravinářských výrobků především vlastní produkce.
Hrad byl založen mezi roky 1290 - 1310, jako rodové sídlo pánů z Velhartic. Stavbu započal Bohumil z Budětic, pokračoval Bušek starší a jeho syn Bušek mladší z Velhartic, oba oblíbení a věrní komorníci krále a císaře Karla IV.
Expozice nabízí návštěvníkům prohlídku sbírky nálezů minerálů hlavně z lokalit Šumavy, ale najdete zde i minerály z různých koutů světa. Vybrané kameny je možné zakoupit jako suvenýr nebo jako pěkný dárek. Pro zájemce organizujeme i vycházky do okolí se zaměřením nejen na geologii.
Penzion se nachází v krásném a tichém prostředí Šumavy, 17 km od města Sušice v obci Nemilkov – Velhartice.
VESA Velhartice a.s. mimo jiné provozuje populární bramboromat. Cestou na hrad ho nemůžete minout...