Partneři

Nabízíme celoroční ubytování ve čtyřech romantických apartmánech, v historické budově po rekonstrukci dokončené v roce 2015.
Obyvatelé regionu ARBERLAND - BAVORSKÝ LES jsou již od dávných dob úzce spojeni se svým domovem. Dalo by se říct, že žijí lesem, kterému říkají „Woid“ (z německého slova „der Wald“ nebo-li „les“) a mají k němu zvláštní citové pouto. Oni sami se označují za „Waidler“ (česky „obyvatelé lesa“).
Slogan Zážitky u nás charakterizuje aktivity této cestovní kanceláře.
„Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně“, praví staré arabské přísloví. Přijďte si pravdivost těchto slov vyzkoušet na vlastní kůži. Jezdecká stáj Dvora Krutěnice nabízí nezapomenutelné zážitky pro děti i dospělé, jezdce i úplné začátečníky.
Eurocamp Běšiny s celoročním provozem nabízí nejen strávení příjemné dovolené s možností výletů do oblasti západní a střední Šumavy, ale i pořádání školení, školních výletů a ubytování při zájezdech nebo sportovních akcích. Vhodné je využití i pro školu v přírodě
HolidayPark Mlázovy je historický areál venkovského zámečku Mlázovy, který se nachází v jihozápadních Čechách nedaleko města Sušice.
Hotel Pavlíček se nachází na náměstí v Plánici proti radnici.
Naše firma Klatovská dopravní společnost s.r.o. byla založena v roce 2008.
Město ležící v údolí Otavy v Horažďovické pahorkatině. Horažďovice byly založeny roku 1279 na místě starší osady, připomínané roku 1251 pod hradem Práchní při obchodní stezce.
Poutní město Nepomuk, rodiště nejznámějšího světce českého baroka sv. Jana Nepomuckého, nabízí pestrou paletu zážitků. Můžete navštívit některé z mnoha místních muzeí, nahlédnout do svatojánského chrámu nebo se projít po Městské naučné stezce či po naučné stezce Pod Zelenou Horou.
Horažďovické Městské informační centrum se nachází v areálu zámku.
Poskytuje informace o zajímavostech, ubytování a kulturním i sportovním vyžití ve městě a okolí. Zabývá se prodejem publikací, pohlednic, map a turistických průvodců. Zajišťuje zprostředkování průvodcovských služeb. Nabízí přehled kulturních a sportovních akcí.
Trochu neprávem turisticky zapomenuté území v těsné blízkosti Klatov nabízí celou škálu přírodních i historických zajímavostí. Najdete zde vedle sebe muzeum "Českého Edisona" Františka Křižíka, vzpomínku na poslední dny Josefa Kajetána Tyla, přírodní park, sportovní vyžití v nově vybudovaných areálech i přírodních koupališť nebo monumentální kostel K.I. Dienzenhofera. Přijeďte si odpočinout na Plánicko, najdete zde hotely, penziony i autokempy.
Hora Prácheň a Prácheňský hrad daly název historickému kraji a název Prácheňsko dnes nese i sdružení 35 obcí se sídlem v Horažďovicích založené v roce 2001. Geografický prostor vymezený územní působností členských měst a obcí zájmového sdružení právnických osob Prácheňsko se nachází v jihozápadní části Plzeňského kraje.
Mikroregion Střední Pošumaví, jak už název napovídá, zahrnuje rozsáhlé území šumavských podhůří a svou částí zasahuje i do CHKO a NP Šumava. Celá oblast je přírodně velmi cenná a turisticky atraktivní.
Místní akční skupina Pošumaví, zájmové sdružení právnických osob bylo založeno jako právnický subjekt dne 18.3.2004. Koncem roku 2014 se sdružení transformovalo na zapsaný spolek a v roce 2015 získalo certifikát Českého systému kvality služeb ministerstva pro místní rozvoj.
Expozice nabízí návštěvníkům prohlídku sbírky nálezů minerálů hlavně z lokalit Šumavy, ale najdete zde i minerály z různých koutů světa. Vybrané kameny je možné zakoupit jako suvenýr nebo jako pěkný dárek. Pro zájemce organizujeme i vycházky do okolí se zaměřením nejen na geologii.
První písemná zmínka o obci je z roku 1352.
Na svět krásný pohled z koně, krásnější je z lodě
Penzion se nachází v krásném a tichém prostředí Šumavy, 17 km od města Sušice v obci Nemilkov – Velhartice.
Penzion Splněný sen se nachází na polosamotě obklopené šumavskými lesy nedaleko středověkého královského hradu Kašperk.
Pivovar byl otevřen na podzim roku 2014. Prvním pivem čepovaným v místní restauraci byla polotmavá dvanáctka.
Přátelé Mouřence jsou skupinou lidí, kteří chtějí i prakticky naplnit myšlenku, že Mouřenec je místo, kde se potkávají lidé dobré vůle.
Tvorba www aplikací pro města, obce, instituce, firmy, ubytovatele. Provoz regionálního informačního serveru ŠumavaNet.CZ. Držitel Zlatého erbu za nejlepší regionální server České republiky. Mediální spolupráce, internetová reklama.
Obecně prospěšná společnost Úhlava je nestátní nezisková organizace založená čtyřmi právnickými a dvanácti fyzickými osobami v roce 2001. Vznikla zápisem do rejstříku obecně prospěšných společností dne 6. dubna 2002. Hlásí se k tradicím Úhlavy, spolku akademiků pro Pošumaví. Svojí činností se snaží navazovat na aktivity, které tento spolek vyvíjel v minulém a předminulém století nejen na Klatovsku, ale i v dalších regionech jihozápadních Čech.
První zmínka o Hrádku pochází z roku 1298. Jedná se o darovací listinu, kdy Přibyslav z Hrádku daroval bratřím z kostela sv. Petra a Pavla v Horažďovicích tři lány lesa a potok pro chování ryb. Pro Hrádek je to nejstarší dochovaná listina.