O turistické destinaci Pošumaví

Turistická oblast Pošumaví zahrnuje rozsáhlou oblast na jihovýchodě Plzeňského kraje - Plánicko, Předslavsko, Střední Pošumaví a Prácheňsko podél hranic s Jihočeským krajem.

 

Půvab přírodních scenérií, řídké osídlení a historicky cenné stavby umocňují krásu a výjimečnost těchto míst. Pošumaví je dosud neobjevený kraj, mezi jehož kvality patří malebná krajina, nádherné památky a kouzlo lidového umění.


Vesničky a městečka zdobí množství lidových staveb a stavení. Nevšední zážitek nabízí historické, kulturní i přírodní památky a zajímavosti.


Celá oblast leží v krásné kopcovité krajině v podhůří Šumavy.


Na návštěvníky zde kromě zřícenin hradů, divokých potůčků, hlubokých lesů, čeká také pohoda a romantika. Z temene pahorků s řadou rozhleden je nejen Šumava, ale i Brdy jako na dlani a stejně i malebná rovina na jihu Čech.


V Pošumaví je bohatý kulturní, společenský i sportovní život. V letních měsících se zde koná velké množství koncertů, divadelních představení a historických akcí. Celé Pošumaví je protkáno řadou turisticky značených tras a cyklostezek. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na místní gastronomii.

 

Zveme Vás do regionu, který je atraktivní pro všechny. Každý si u nás najde to své.

Poznávejte Pošumaví všemi smysly a nechte se unést…

 

 

Turistická oblast Pošumaví, je zapsaným spolkem, který má řadu členů a mnoho partnerů. Spolek reprezentuje výkonná rada:

Předseda výkonné rady: Ing. Ivo Šašek, CSc.

Místopředseda výkonné rady: Mgr. Jindřich Haišman

Členové výkonné rady: Střední Pošumaví (Ing. Josef Kutil), Prácheňsko (Petr Klásek), Obec Předslav (Bc. Miloslav Kreuzer), GastroPa s.r.o., (Zdeněk Pavlíček), Ing. Markéta Baštařová Janotová.