O nás

Turistická oblast Pošumaví zahrnuje rozsáhlou oblast Plzeňského kraje - Plánicko, Předslavsko, Střední Pošumaví a Prácheňsko podél hranic s Jihočeským krajem

Půvab přírodních scenérií, řídké osídlení a historicky cenné stavby umocňují krásu a výjimečnost těchto míst. Pošumaví je dosud neobjevený kraj, mezi jehož kvality patří malebná krajina, nádherné památky a kouzlo lidového umění.

Půvabné vesničky a městečka zdobí množství lidových staveb a stavení. Nevšední zážitek nabízí mnoho historických, kulturních a přírodních památek a zajímavostí.

Celá oblast leží v krásné kopcovité krajině v podhůří Šumavy.

Na návštěvníky zde kromě zřícenin hradů, divokých potůčků, hlubokých lesů, čeká také pohoda a romantika. Od temene pahorků je překrásný pohled k Šumavě či brdským vrcholkům, ale také k rovině na jihu Čech.

V Pošumaví je bohatý kulturní, společenský i sportovní život. V letních měsících se zde koná velké množství koncertů, divadelních představení a historických akcí. Celé Pošumaví je protkáno řadou turisticky značených tras a cyklostezek. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na místní gastronomii.

Zveme Vás do regionu, který je atraktivní pro všechny. Každý si u nás najde to své.

Poznávejte Pošumaví všemi smysly a nechte se unést…