Prázdninové prohlídky na Mouřenci

Vážení,

zítra, tedy ve středu 1. července 2020 spouštíme v šumavském kostele sv. Mořice na Mouřenci nad Annínem KAŽDODENNÍ PROHLÍDKY. Začínají od pondělí do neděle vždy v 16:30 h. Tyto prohlídky budou až do 31. srpna.

V platnosti zůstávají i celoroční prohlídky, a to v sobotu v 11 h. To znamená, že v sobotu budou prohlídky dvě (v 11 h a v 16:30 h).

Do konce tohoto týdne zveřejníme také termíny nočních prohlídek a program Mouřeneckého léta 2020.

PS: Mouřenec je zase o něco hezčí. Loni se nám podařilo natřít čelní stěnu/štít kostela. V minulých dnech skončil nátěr věže. Fotku pro potěšení přikládám. Zbývá nám natřít boční stěny a vyčistit střechu. Nátěr věže podpřil Česko-německý fond budoucnosti. Chybějící částku pokryly z velké části dary a příspěvky od českých a německých dárců. Možná i vy jste při akcích na Mouřenci svým příspěvkem nebo sponzorským darem nátěr podpořili. Za to všem patří obrovské DĚKUJI.

PS2: V neděli P. Jenda Kulhánek požehnal na Rovině u Hartmanic křížek. Jeho iniciátorem byl pan Emil Kintzl. Do bohulibého projektu se zapojil i náš spolek Přátelé Mouřence. Stavbu dalších křížků lidé na místě podpořili částkou 10 000 Kč.

Přeji všem krásné léto a sejdeme se na Mouřenci!

Srdečně zdravím,

Bc. Lukáš Milota

předseda spolku Přátelé Mouřence

novinář, průvodce a Šumavák z Annína a od Mouřence


Mapa