Kolinec - Mlázovy - Holiday Park Mlázovy

Ubytování

Zámecký penzion HolidayPark Mlázovy Vám poskytne pohodlné ubytování v kategorii ***. Připravili jsme pro Vás útulné, zajímavě řešené a prakticky zařízené dvou, tří a čtyřlůžková studia či apartmány. Ze všech apartmánů a studií v přízemí je přímý přístup ven na vlastní velkou a prosluněnou terasu se zahradním nábytkem a slunečníkem, obklopenou zelení. Apartmány a pokoje v přízemí jsou přístupné přímo z nádvoří samostatnými vstupy. Pokoje v patře mají výhled na jezírko a dále do parku.

 

Kultura

Zámek Mlázovy slaví výročí 300 let, při té příležitosti byla otevřena nová expozice o historii zámku a zpřístupněna obnovená barokní černá kuchyně. Dozvíte se zde například, kdo byl nejlepší přítel spisovatele Karla Poláčka, proč chodil místní farář celé léto v teplých bačkorách a kdo z majitelů zámku se věnoval alchymii. Nebo zjistíte, jaké neobvyklé zvíře měl v erbu stavitel zámku.

 

Příroda

Prakticky celoročně můžete navštívit anglický park při mlázovském zámku. Park byl založen v 18. století a některé stromy jsou tohoto založení pamětníky. Největší obvod má lípa v dolní části parku a to přes 5 metrů délky. Ze vzácných druhů stromů zde máme douglasku tisolistou a jedlovec kanadský. Nejzajímavějším stromem, který v parku najdete je dub střihanolistý (Quercus robur v. filicifolia), jeho střapaté listy připomínají tvarem kapradí. V zámeckém parku si můžete v unikátním ručně tesaném kuželníku zahrát kuželky či na dvoře obří šachy a dámu či člověče, nezlob se.

 

Zážitky

Projižďky po parku na vozítkách Segway.

Zveme Vás do Mlázov na projížďku jedinečným vozítkem Segway, nabídku je možné využít v letní sezóně každý den, v mimosezóně dle otevíracích hodin recepce penzionu. Projížďka na Segwayi po parku bude zážitkem, na který nezapomenete. V HolidayParku máme k disposici 2 ks terénní verze Segway x2. Další informace Vám poskytneme v recepci penzionu či na www.holidaypark.cz.

 


Mapa