Chcete dotaci na STELLPLATZ?

Na přelomu roku 2022-23 bude Plzeňský kraj vypisovat opět dotační tituly v souvislosti s cestovním ruchem a tentokrát bude jeden titul zaměřen přímo na budování STELLPLATZŮ - PARKOVIŠŤ PRO KARAVANY.

Snahou ze strany Plzeňského kraje je i to, aby se sjednotil postup stavebních úřadů v celém kraji v souvislosti s těmito projekty, aby se tak usnadnila administrativa žadatele i posuzování a výber projektů ze strany poskytovatele dotace.

Pokud máte na svém pozemku místo, kam byste rádi stellplatz - jakožto místo pro karavany s možností načerpat vodu, připojit se na elektřinu a případně i zlikvidovat odpadní vodu - umístili, tak je potřeba si projekt důkladně připravit a vyřídit si vyjádření stavebního úřadu předem. Doba od zveřejnění výzvy na dotační projekt není tak dlouhá, aby se to pak dalo stihnout. Tato výzva bude v následujícím období jako  naprostá novinka v našem kraji, předpokládáme, že bude jak pro obce, tak pro soukromé podnikající subjekty - jistě bude předpokladem pozemek ve výhradním vlastnictví. 

Konkrétní informace se pak vždy objevují na tomto odkazu - předpokládaný čas výzvy na dotační projekty stellplatzů je podzim/zima 2022:

https://dotace.plzensky-kraj.cz/verejnost