Zámek MOKROSUKY

Jedinečný zážitek:

Užijte si zhruba hodinu dlouhou prohlídku s majitelem zámku panem Janem Jelínkem nebo s jedním z jeho synů. V průběhu prohlídky se dozvíte o historii zámku, jak o té dávné, tak i o té, která se začala psát před 13 lety, kdy pan Jelínek zámek koupil a začal ho rekonstruovat.

V druhé části prohlídky vás čeká naše zbrojnice, kde se dozvíte o vývoji chladných zbraní a zbrojí od starověku po renesanci a vše si také budeme moci vyzkoušet. Seznámíte se také s českým fenoménem historického šermu a jeho neznámějšími skupinami.

 

 

Zámek Mokrosuky, renesanční perla Pošumaví, je v současné době zasvěcen chladným zbraním a zbrojím a fenoménu historického šermu. Na zámku najdete stálou a neustále rozvíjenou expozici replik chladných zbraní a zbrojí od starověku po renesanci. Téměř všechny vystavené exponáty je možné si vyzkoušet a na chvilku se tak stát vikingem či rytířem.

Zámek v současné době nabízí komentovanou prohlídku s majitelem zámku mistrem kovářem a šermířem Janem Jelínkem, nebo s jedním z jeho synů. Na zámku je také možné se ubytovat v jednom ze čtyř stylových pokojů. Dále je na nádvoří k dispozici dětské hřiště.

Podobné informace najdete zde: www.zamekmokrosuky.cz

Kontakt:

Zámek Mokrosuky

Mokrosuky 1, 342 01 Mokrosuky

Telefon 720 730 825

E-mail: info@zamekmokrosuky.cz