Vyznáte se ve hvězdách hotelů a penzionů

Vyznáte se ve hvězdách hotelů a penzionů?

Určitě se vám nebo vašim blízkým někdy stalo, že jste nebyli spokojení s úrovní ubytování, ačkoli jste se rozhodli podle počtu hvězdiček a recenzí ostatních hostů. S recenzemi vám nepomůžeme, ale v systému hvězdiček vám uděláme jasno. V České republice není povinnost uvádět počet hvězdiček podle jednotných kritérií. Každý hoteliér či majitel penzionu si může udělit počet hvězd dle jeho uvážení. Bohužel tato skutečnost brání transparentnosti a udržení stejné kvality.

Opačným směrem se vydalo společenství Hotelstars Union, které funguje téměř po celé Evropě ve 20 zemích. Certifikované hotely a penziony ctí jednotná evropská pravidla a kritéria v přidělování hvězdiček. Certifikace Hotelstars je garancí stejné kvality a rozsahu služeb napříč Evropou.

Vybírat si certifikované hotely a penziony má smysl. Víte předem, jaké služby a vybavení můžete očekávat. Pomůžete udávat správný směr a užít si dovolenou bez zbytečných komplikací. Napomůžete transparentnosti a udržení odpovídající kvality služeb.

V současné době je certifikováno přes 1200 ubytovacích zařízení v ČR, dohromady po Evropě cca 30 tisíc hotelů a penzionů.

Jak poznáme ty pravé hvězdy? Certifikovaná ubytovací zařízení jsou označena společným znakem Hotelstars. Mohou mít vystavený certifikát, plaketu či samolepku na dveřích. Pravé hvězdy naleznete v katalogu klasifikovaných hotelů a penzionů na www.hotelstars.cz.

Od letošního jara uvádí Tripadvisor exkluzivně oficiální hvězdičková hodnocení dle klasifikace Hotelstars. Asociace hotelů a restaurací pracuje na propojení katalogu Hotestars s portálem Kudy z nudy. Na webových stránkách Kudy z Nudy se budou zobrazovat certifikovaná zařízení jako možné ubytování v lokalitě, kterou si zájemce o zážitky prohlíží. V budoucnu bude také společnost Prague City Tourism uvádět certifikát Hotelstars u ubytovacích zařízení v Praze a tak garantovat turistům kvalitu zobrazených zařízení na stránkách Prague.eu.

Cestovatelé si mohou být jistí, že tyto hvězdičky jsou skutečně ty pravé s garancí Asociace hotelů a restaurací. Jezděte do certifikovaných hotelů a penzionů – s námi se již nespletete!

 

Vážení cestovatelé,

určitě se vám nebo vašim blízkým někdy stalo, že jste nebyli spokojení s úrovní ubytování, ačkoli jste se rozhodli podle počtu hvězdiček a recenzí ostatních hostů. S recenzemi vám nepomůžeme, ale v systému hvězdiček vám uděláme jasno.

PROČ SI VYBÍRAT CERTIFIKOVANÉ HOTELY A PENZIONY?

Protože předem víte, jaké služby a vybavení můžete očekávat. Když si vyberete hotel označený nálepkou s udáním počtu hvězdiček a znakem Hotelstars, AHR ČR a CzechTourism, máte jistotu, že toto ubytovací zařízení vám poskytne stejné vybavení, služby a úroveň u nás v ČR, ale i například v Německu a v dalších 19 evropských zemích. Napomůžete transparentnosti a udržení odpovídající kvality služeb.

JAK POZNÁTE TY PRAVÉ HVĚZDY?

Hotely a penziony s jedinými pravými hvězdami jsou označeny společným znakem Hotelstars. Certifikovaná zařízení mohou mít vystavený certifikát, plaketu či samolepku na dveřích. Pravé hvězdy naleznete v katalogu klasifikovaných ubytovacích zařízení www.hotelstars.cz.

 

 Hvězdy a certifikát Hotelstars se nyní nově zobrazují hostům po celém světě i na portálu Tripadvisor jako deklarace kvality. Pracujeme na propojení katalogu Hotelstars s portálem Kudy z nudy. Na webových stránkách Kudy z Nudy se budou zobrazovat certifikovaná zařízení jako možné ubytování v lokalitě, kterou si zájemce o zážitky prohlíží. Spolupracujeme také se společností Prague City Tourism, která bude uvádět certifikát Hotelstars u zařízení v Praze a tak garantovat turistům kvalitu zobrazených zařízení na stránkách Prague.eu.

OFICIÁLNÍ JEDNOTNÁ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR

V České republice není povinnost uvádět počet hvězdiček podle jednotných kritérií. Každý hoteliér či majitel penzionu si může udělit počet hvězd dle jeho uvážení. Bohužel tato skutečnost brání transparentnosti a udržení stejné kvality.

Hotely jsou klasifikovány pomocí společných kritérií a postupů, které garantují stejnou úroveň vybavenosti a služeb napříč Evropou. V současné době je certifikováno přes 1200 hotelů a penzionů. To je dohromady cca 30 tisíc hotelů a penzionů v Evropě. Hotelstars Union funguje téměř po celé Evropě ve 20 zemích.

POTŘEBUJETE PORADIT?

Kontaktujte nás. Pokud vás cokoliv zajímá nebo máte dotaz ohledně klasifikace Hotelstars, kontaktujte Ing. Veroniku Stránskou na email stranska@ahrcr.cz.