Klatovsko

Malebná krajina Klatovska s historickým a významným městem Klatovy umístěná do rozlehlé mělké kotliny na soutoku Úhlavy a Drnového potoka, sevřená na jihu šumavskými kopci, přímo vyzývá k návštěvě.

Mimořádné přírodní, technické a kulturní památky, které nesou stopy minulých století, spolu se zachovalou přírodou zdůrazňují výjimečnost této oblasti. Turisticky přitažlivé krajinné útvary - pohoří, údolí, flora a fauna, četné vodní toky, vesnická i městská architektura, tvrze, hrady, zámky a technické památky poskytnou návštěvníkům příjemné zážitky a chvíle pro odpočinek.

Klatovsko je propojeno hustou sítí cyklostezek, po kterých je možno od vodního hradu Švihov dojet až pro zdatnější cyklisty nedalekého Bavorska.

Zájemci o techniku jistě ocení návštěvu muzea Františka Křižíka v Plánici, děti uvítají prohlídku Pohádkové chalupy v Mlázovech a milovníci tajemna se budou cítit spokojeně u zříceniny kale sv. Jana Nepomuckého u Týnce nebo zříceniny kostela sv. Bartoloměje v lese Tržku nad Běšinami.