Služby

Každý region má svůj vlastní neopakovatelný charakter. Také výrobky a produkty pocházející z určité oblasti jsou něčím typické a své. Na území působnosti Turistické oblasti Pošumaví z.s. uděluje Regionální rozvojová agentura Šumava zájemcům po splnění předem daných kriterií značku „Šumava regionální produkt“. Mohou to být třeba

Ručně tkané výrobky a ručně barvená vlna v Prostředním Krušci

Paní Chvojková k tomu říká:  Pečlivě vybraná a zpracovaná vlna je základem pro moji tvorbu. Jako má každá ovečka svůj příběh, i jejich vlna vypráví o jedinečnosti každého výrobku. Když měkká vlákna procházejí mýma rukama, každý centimetr, ponechají si v sobě kousek energie z práce, kterou do nich vkládám. 

Pohádková chalupa Mlázovy

V Mlázovech u Kolince potkáte také všechny známé z pohádek, navíc i vílu Šumavu, projdete pohádkovou stezkou, zahrajete si golfík či shlédnete maňáskové divadlo.

Uzenářské výrobky ze Šumavy 

Rodinná farma v Drouhavči a v Horním Staňkově chová již přes 20 let plemena masná plemena hereford a simental. Majitel pan Jiří Zelený k tomu říká: Značku Šumava originální produkt získaly tyto uzeniny: špekáčky, párky, klobásy, sekaná, šunkový salám, paštika, salám gothaj a tlačenka. Maso pochází z mladých zvířat masných plemen ve věku 6 - 24 měsíců, chovaných na Šumavě pastevním způsobem, což garantuje maso vysoké kvality. Maso je zpracováváno ve vlastní bourárně, kde před tím nejméně 10 dní zraje v chladicím boxu, následně je bouráno a vakuově baleno.

Šumavská zvěřina

Majitel firmy Ing. Josef Kopačka o svém podnikání říká: " Prodejem zvěřiny se zabýváme již od roku 1996 a jako rodinná firma od samého počátku dbáme na vysokou kvalitu, solidní jednání a osobní přístup ke každému zákazníkovi. Nabízíme zvěřinu spárkatoum pernatou i zajícovité. Při zpracování zvěřiny klademe důraz na perfektní ruční opracování - zvěřinu vykostíme, odblaníme, vakuově zabalíme a případně šokově zmrazíme. Díky unikátnímu systému balení a chlazení jsme schopni zaslat prostřednictvím našeho e-shopu zvěřinu kdykoliv po celé České republice.

Pivovary v Pošumaví, které za návštěvu stojí

Ochutnejte „zlatý mok“ přímo v místních pivovarech! Během exkurze do výroby poznáte celý proces vaření piva:
Pivovar U Švelchů – Sušice
Pidipivovárek U Pujiče v Laznech  

 

Hotel Pavlíček se nachází na náměstí v Plánici proti radnici.